Kūrybinis vakaras IŠGELBĖTI GROŽĮ su L.Guerra, J. Rostu ir A. Chržanovskiu

Liepos 21 d. 19  val.

SPA VILNIUS Druskininka

Kūrybinis vakaras IŠGELBĖTI GROŽĮ su Lora Guerra, J. Rostu ir A. Chržanovskiu (Rusija)

Tonino Guerra – poetas, rašytojas, dailininkas, skulptorius, išminčius, filosofas, Marekjo upės prezidentas. O didingieji filmai pagal jo scenarijus (iš viso jų 100)! Su juo artimai draugavo ir dirbo Federikas Felinis, Mikelandželas Antonionis, Lukinas Viskontis, Teo Angelopulosas, Andrejus Tarkovskis. Jis – visų pasaulinių nominacijų ir premijų laureatas (triskart Amerikos kino akademijos „Oskaras“, septynis kartus Kanų festivalio „Auksinė palmės šakelė“, Venecijos kino festivalio „Auksinis liūtas“.) Tonino, palikdamas mus be savo švelnios ir išmintingos šypsenos, palikdamas žemę, kurioje jis genialiai ir garbingai pragyveno 92 metus, aplinkinių Italijos miestų merams pasakė: „Vienykitės, taip lengviau išgelbėti Grožį!“ Tai Jis pasakė mums visiems. Tai galima ir būtina paskelbti ir mūsų festivalio pagrindine tema. Ar įmanoma kuklioje anotacijoje papasakoti apie bet kurį iš Atgimimo titanų, kuriems, be abejonės, priklauso ir Tonino Guerra, savo stebėtinu subtilumu, jausmingu Grožio supratimu! Norint parašyti apie jį – pirmiausia dar reikia sukurti žodžius, kaip rašyti apie Tai, kas yra pati nuostabiausia meilė ir Gyvenimas?!

lora
Šis vakaras – ypatingos vertės: apie savąją meilę Grandmaestro mums papasakos nuostabi moteris, ji taipogi iš ten, iš tos pačios epochos (galbūt, tai apie ją galvojo Botičelis, kurdamas savo „Pavasarį“: tas pats plaukų auksas, akių mėlynė, odos baltumas?!), gražuolė žmona (o kokia gi dar gali būti Genijaus?!), su kuria Jis pragyveno … metų, kuriai Jis padovanojo žydintį Italijos grožį, draugus, kurių vardai mums šventi – juk jie pasaulio kultūros viršūnės, kuri yra jo (atminimo?) šviesioji sergėtoja, talentinga vertėja – Lora Guerra!
Didžioji staigmena, kad šį vakarą kartu su mumis bus Loros ir Tonino draugai, žmonės su kuriais Maestro žvelgė į saulėlydžius, su kuriais gėrė fantastišką itališką vyną, jiems gamino itališką pastą ir tvirtino, kad Italijoje viskas geriau! Ir juk jis buvo visiškai teisus! Su draugais ginčijosi, juos nuoširdžiai mylėjo, jiems skambino ir klausė ar jie laimingi?!
Apie tikros draugystės džiaugsmą, apie švelnius, žaismingus, meno ir išminties kupinus susitikimus papasakos nepaprasti žmonės, labai talentingi, geri ir taurūs, taip įdomiai ir gražiai gyvenantys. Tai žurnalistas, filosofas, fotografas, rašytojas, poetas – spindintis talentais JURIJUS ROSTAS.

rostas

Kartu su juo prisiminimais dalinsis ANDREJUS CHRŽANOVSKIS – liaudies artistas, nusipelnęs meno veikėjas, režisierius, scenaristas, dokumentiniom kino kūrėjas, animatorius. Jo kurti multfilmai Tonino Guerros apsakymų motyvais „Žilabarzdis liūtas“, „Ilga kelionė“ laimėjo Grand Pri daugybėje tarptautinių kino festivalių. Andrejus visada sako pačius geriausius ir visiems labai reikalingus žodžius, kad „visa kas gyva turi būti laisva“.
„Kiekviename išvykime yra atvykimas“ – sakė Tonino Guerra, o Tu, Tonino, iš mūsų niekada net ir neišvykai! Tu – Esi!

Bilietų kaina 26 EUR.
Renginio vieta – „SPA Vilnius“ sanatorijos konferencijų salė, Druskininkai, K. Dineikos g. 1
Renginys rusų kalba, prieš jį bus pateikta vertimo santrauka.

Bilietus galima įsigyti:
parduotuvėje „Maxima“ (Čiurlionio g.), SPA VILNIUS Druskininkai, EGLĖS sanatorijoje.
Bilietus taip galima įsigyti internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/26320 ir bilietai.lt kasose