Komedija SAVIŽUDIS

Rugpjūčio 4 d. 19 val.

Eglės sanatorija

Komedija pagal Nikolajus Erdmano pjesę SAVIŽUDIS
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
II dalių spektaklis
Adaptacijos autorius Tomas Stirna
Režisierė – Gabrielė Tuminaitė
Dailininkė – Vilma Galeckaitė-Dabkienė
Kompozitorius – Giedrius Puskunigis
Vaidina – Daumantas Ciunis, Indrė Patkauskaitė, Agnė Šataitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Agnė Kiškytė, Tomas Kliukas, Artūras Dubaka
PREMJERA 2014 m. spalio 23 d.
Spektaklio trukmė – 2 val. 20 min.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras pristato komediją „Savižudis“. Spektaklį pagal dramatišką, šiurpiai juokingą dramaturgo Nikolajaus Erdmano pjesę sukūrė režisierė Gabrielė Tuminaitė.

Savizudis3

1928 m. N. Erdmano parašytas “Savižudis” – labai sudėtingo likimo pjesė. Literatūros kritikai ir interpretatoriai tekstą pripažino kaip talentingai parašytą ir itin aktualų. Tai buvo lyg “tiksinti bomba”. Ne veltui aukščiausia to meto politinė valdžia uždraudė pjesę, Stalinas rašė: “Aš nelabai geros nuomonės apie pjesę. Artimiausi mano draugai mano, kad ji tuštoka ir net kenksminga”. Tokių kenksmingų tekstų pasaulio dramaturgija tikrai neturi daug . Tai yra viršukalnės. Viršukalnės, kurios yra statomos, prie jų grįžtama, jos maitina šiuolaikinį teatrą. Jis būtų seklus be tokių tekstų , be tokios klasikinės medžiagos kaip “Savižudis”. Ne veltui Lietuvos teatro istorijoje režisierės Gabrielės Tuminaitės “Savižudis” – jau šeštas bandymas statyti N.Erdmano pjesę.

Savizudis2

„Repetuodami suvokėme pjesės aktualumą, teatrališkumą, atradome netikėtų poteksčių. Skaitant originalo kalba, stebina pjesės ritmas ir forma. Mūsų atsinaujinusiam kolektyvui dirbti buvo labai smagu”, – sako režisierė Gabrielė Tuminaitė.
Gabrielės Tuminaitės komedijoje “Savižudis” žiūrovai išvys jauną ir talentingą režisieriaus Rimo Tumino mokinių kartą: Daumantą Ciunį, Indrę Patkauskaitę, Agnę Šataitę, Tomą Rinkūną, Tomą Stirną, Tomą Kliuką bei Agnę Kiškytę (pedagogas Jonas Vaitkus) ir Artūrą Dubaką. Pagrindinį vaidmenį atliekantis Daumantas Ciunis 2010 m. įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi Debiuto/Jaunojo menininko kategorijoje už Myškino vaidmenį režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklyje „Idiotas”. Aktorius Tomas Rinkūnas (pjesėje vaidinantis kaimyną Kalabuškiną) taip pat turi Auksinį scenos kryžių už geriausią nepagrindinį vaidmenį – Karlą spektaklyje „Plėšikai“ 2013 (rež. A. Areima). Šiais metais Mažojo teatro aktorė Agnė Šataitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už virtuoziškai sukurtą Serafimos Iljinišnos vaidmenį režisierės Gabrielės Tuminaitės “Savižudyje”.

Savizudis1

Spektaklis lietuvių k. su rusiškais subtitrais.

Bilietų kainos: 17, 26 EUR.
Bilietus galima įsigyti parduotuvėje „Maxima“ (Čiurlionio g.), SPA VILNIUS Druskininkai, EGLĖS sanatorijoje.
Bilietus taip pat galima įsigyti internetu: http://www.bilietai.lt/lt/event/26325 ir bilietai.lt kasose.