Druskininkuose - Sergejus Makoveckis, unikalus šešėlių teatras iš Ukrainos ir įdomūs lietuvių režisierių darbai

Tęsiasi  tarptautinis teatro festivalis  „Vasara Druskininkuose 2015“, kuris vyksta   EGLĖS sanatorijos ir  SPA VILNIUS Druskininkai salėse.  Šią savaitę Druskininkuose  laukiame  Sergejaus  Makoveckio, unikalaus šešėlių teatro  iš Ukrainos ir  įdomių lietuvių režisierių darbų.

SPEKTAKLIS  „SPIEČIUS“ SU AKTORE, TURINČIA TRIS AUKSINIUS SCENOS KRYŽIUS

Spiecius_du

Šeštadienį, liepos 25d. Druskininkuose bus rodoma britų autoriaus  Nick Payne pjesė „Spiečius“ apie neribotą žmonių potencialą, pasirinkimo laisvę ir draugystę. Spektaklio režisierė Eglė Kižaitė prieš metus debiutavo tarptautiniame teatro festivalyje „Tylos!“, o  Druskininkų teatro festivalyje „Vasara 2014“  laimėjo žiūrovų simpatijų prizą už darbą „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“.
„Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, sukurti itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – sako  režisierė. JI sako, jog tai tik iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją. Istorija  virsta rimtu galvosūkiu, o buitiniai dviejų žmonių santykiai spektaklyje  narpliojami per multivisatos teorijos prizmę.
Pjesė yra pastatyta daugiau kaip šešiolikoje pasaulio šalių, o šiemet  debiutavo ir  Brodvėjaus teatre. Nick‘as Payne visose šalyse yra vertinamas už  intelektualų ir įtaigų istorijos pasakojimą.
Pagrindinius vaidmenis kuria aktorius Edgaras Žemaitis ir  Benita Vasauskaitė, kuri už kitus savo darbus jau tris kartus apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ (trys apdovanojimai visai kūrybinei komandai).
Atkreipiame dėmesį, jog bilietai į šį spektaklį parduodami už simbolinę kainą-
6 EUR. Festivalio rengėjams svarbu, kad į šį gražų kasmetinį renginį  galėtų ateiti   kuo daugiau kuroto svečių ir druskininkiečių.

Spiecius_vienas
VIENAS YPATINGIAUSIŲ FESTIVALIO SVEČIŲ –  S.MAKOVECKIS

Sekmadienį, liepos 26 d. vienas ypatingiausių festivalio svečių – Sergejus Makoveckis, kuris parodys monospektaklį  „Neatsitiktinis susitikimas“ (Rusija).
Sergejus Makoveckis – nusipelnęs Rusijos liaudies artistas, daugiau nei keturiasdešimties apdovanojimų laureatas. Sergejus Makoveckis jau 35 metus kuria  svarbiausius vaidmenis  J.Vachtangovo valstybiniame akademiniame teatre.
„Neatsitiktinis susitikimas“ sukurtas remiantis F.Dostojevskio ir A.Čechovo, M.Žvaneckio ir V.Grosmano bei kitų autorių kūryba. „Neatsitiktinis susitikimas“ – tai aktoriaus susitikimas su savo vaikyste, prabėgusia gimtajame Kijeve ir su žmonėmis, suvaidinusiais aktoriaus likime ypač svarbų vaidmenį. Juk taip svarbu, kad kiekvieno žmogaus gyvenime toks susitikimas įvyktų:  nepraleistas, nepavėluotas, neatsitiktinis!

ŠEIMŲ LAUKIAME SPEKTAKLYJE „AVINĖLIO KELIONĖ“
Antradienį, liepos 28d.  Stalo teatro spektaklis-regėjimas visai šeimai „Avinėlio kelionė“.
Vaikai sužinos, jog „šventą Kalėdų naktį kiekvieno mūsų širdyje apsigyvena mažytis avinėlis, kuris  veda mus klaidžiais kasdienybės takeliais ištisus metus. Dieną padrąsina, naktimis budi šalia, moko atleisti, džiaugtis, liūdėti ir suprasti”, – taip spektaklį pristato režisierė, dailininkė, aktorė – Saulė Degutytė.  Spektaklis vyks SPA VILNIUS Druskininkai, pradžia: 17.00. Kaina: 6 EUR (vaikams iki 5 metų nemokamai).

UNIKALI PROGA PAMATYTI  ŠEŠĖLIŲ TEATRĄ IŠ UKRAINOS

Papasony

Trečiadienį, liepos  29 d. Druskininkuose viešės unikalus  šešėlių teatras iš Ukrainos  „Papasony“. Jis atveš spektaklį suaugusiems „Žanna D‘Ark“, kuris kalba apie universalias moralines, estetines problemas, žmogaus buitį, gėrio ir blogio, dosnumo ir meilės santykį. Teatrų forume 2014 šis spektaklis pelnė „Grand Prix“, o jo režisierius A.Leliuchas – apdovanojimą už geriausią režisūros darbą.

Čia nebus įprastų dekoracijų ir kostiumų.  Žiūrovui viskas bus pateikiama netradiciniais metodais: šviesa, muzika, spalva, grafika. Ekrane šešėlius kurs žmonės, į pagalbą pasitelkdami įvairius daiktus.  Mėgausimės rankų plastika, ritmu, muzika, spalvų gama, kur balta spalva simbolizuos tyrumą, geltona – saulės ir šilumos energiją, raudona – aistrą, juoda – nuodėmingumą ir kančią, žydra – dievišką pradą.

Tai – absoliučiai naujos išraiškos formos, kurios formuoja emocinį žiūrovo ir kūrėjo santykį. Būtent už tai  labiausiai vertinamas “Papasony”. Šį teatrą į Lietuvą  pakvietė žinomas kompozitorius Giedrius Puskunigis (šių metų Sidabrinės gervės laureatas), kuriam teko matyti “Papasony” spektaklius Kijeve.

Festivalis „Vasara Druskininkuose 2015” vyks iki rugpjūčio 4 dienos. Į festivalį dar  laukiama atvykstant    O.Ostroumovos ir liaudies artisto Valentino Gafto, kurie parodys spektaklį  „Gyvenimas dviems“. Festivalyje bus galima pamatyti ir du  Vilniaus mažojo teatro spektaklius: „24 valandos iš moters gyvenimo“ pagal garsaus rašytojo Stefano Cveigo noveles (idėjos autorė – garsi Lietuvos kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė) ir  Gabrielės Tuminaitės režisuotą komediją „Savižudis” (su geriausia šių  metų aktore, Auksinio scenos kryžiaus laureate Agne Šataite).
ARTIMIAUSI FESTIVALIO SPEKTAKLIAI:

2015.07.25 Nepriklausomų kūrėjų spektaklis „Spiečius“ (Lietuva), režisierė – Eglė Kižaitė, kuri tarptautiniame Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ 2014 m. pelnė žiūrovų simpatijų prizą už darbą „Atleisk jiems — jie nežino, ką daro“.„Spiečius“ – šiuolaikinė pjesė apie žmonių sielų artumą, laisvę pasirinkti ir lemtį.
EGLĖS sanatorija, pradžia: 19.00. Kaina: 6 EUR

2015.07.26 Sergejaus Makoveckio monospektaklis „Neatsitiktinis susitikimas“ (Rusija). (orginalo kalba, bus pateiktas renginio aprašymas)
EGLĖS sanatorija, pradžia: 19.00. Kaina: 35, 50 EUR

2015.07.28 Stalo teatro spektaklis-regėjimas visai šeimai „Avinėlio kelionė“ (Lietuva), režisierė – Saulė Degutytė.
SPA VILNIUS Druskininkai, pradžia: 17.00. Kaina: 6 EUR (Vaikams iki 5 metų nemokamai)

2015.07.29 Teatro-studijos „Papasony“ (Ukraina) „Žanna D‘Ark“ režisierius A.Leliuchas. Spektaklio „Žanna D‘Ark“ žanrą svečiai iš Ukrainos apibūdina kaip viduramžių legendą-fentezi. (orginalo kalba, bus pateiktas renginio aprašymas)
EGLĖS sanatorija, pradžia: 19.00. Kaina: 17, 26 EUR

2015.08.02 Arkadijaus Vinokuro spektaklis vaikams „Mergaitė su degtukais“ (rusų k.). Tai – pantomimos spektaklis su magijos elementais, sukurtas Danijos ambasados iniciatyva. Jo metu vaikai susipažįsta su pasaulinės vaikų literatūros klasiku – H.K. Andersenu.
EGLĖS sanatorija, pradžia: 17.00. Kaina: 6 EUR (Vaikams iki 5 metų – nemokamai)

2015.08.02 Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „24 valandos iš moters gyvenimo“ (literatūriniai etiudai pagal žymaus austrų rašytojo S. Zweigo noveles), idėjos autorė – garsi Lietuvos kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė
SPA VILNIUS Druskininkai, pradžia: 19.00. Kaina: 10 EUR

2015.08.03 O.Ostroumovos ir liaudies artisto Valentino Gafto spektaklis „Gyvenimas dviems“ (Rusija) (Orginalo kalba, bus pateiktas renginio aprašymas)
EGLĖS sanatorija, pradžia: 19.00. Kaina: 35, 50 EUR

2015.08.04 Festivalio uždarymas su Valstybinio Vilniaus mažojo teatro (Lietuva) Nikolajaus Erdmano komedija „Savižudis”, režisierė – G. Tuminaitė. Spektaklyje vaidina geriausia metų aktorė Agnė Šataitė, šiais metais pelniusi Auksinį scenos kryžių už vaidmenis spektakliuose „Dėdės ir dėdienės“ bei „Savižudis“.
EGLĖS sanatorija, pradžia: 19.00. Kaina: 17, 26 EUR

Bilietus galima įsigyti internetu bilietai.lt sistemoje,  EGLĖS sanatorijoje  ir  SPA VILNIUS Druskininkai.

Festivalio spaudos tarnybos informacija