Druskininkuose renkasi festivalio svečiai iš Italijos, Ukrainos, Rusijos ir įvairių Lietuvos teatrų

Liepos 17 dieną prasidėjo tarptautinis teatro festivalis „Vasara Druskininkuose 2015“ kuris iki rugpjūčio 4 dienos vyks EGLĖS sanatorijos ir SPA VILNIUS Druskininkai salėse. Į šį kasmetinį renginį renkasi svečiai iš Italijos, Ukrainos, Rusijos ir Lietuvos.

Itališkas vakaras – romantiškoms sieloms

lora
Fesivalio žiūrovų dėmesio vertas kūrybinis vakaras vyks antradienį, liepos 21 d. SPA VILNIUS Druskininkai salėje. Jame bus pasakojama apie Italijos poetą, rašytoją, dailininką, skulptorių, filosofą – legendinį Tonino Guerra , su kuriuo draugavo ir dirbo tokios kino pasaulio žvaigždės kaip Federikas Felinis, Mikelandželas Antonionis, Lukinas Viskontis, Teo Angelopulosas, Andrejus Tarkovskis. Tonino Guerra – viena ryškiausių figūrų XX a. pasaulio kultūroje. Pagal jo scenarijus sukurta apie 100 filmų. Jis – visų pasaulinių nominacijų ir premijų laureatas: trijų „Oskarų“, „Auksinio liūto“ ir net septynių „Auksinių palmės šakelių“. Pennabili miestelyje Italijoje jis sukūrė Užmirštų vaisių sodą, mažų paukščių namų muziejų, daugybę įstabių mažosios architektūros šedevrų – fontanų. Tai buvo didis kūrėjas, kurio mintys, idėjos ir darbai keitė pasaulį.
„Grožis – tai jau malda“, – kartodavo legendinis Tonino. Prisiminimais apie Tonino Guerra dalinsis jo gyvenimo bendražygė, žmona – Lora Guerra ir draugai: žinomas fotografas Jurijus Rostas ir Andrejus Chržanovskis. „Paklausyti Loros prisiminimų ir Tonino išminties – tai padovanoti sau ypatingą išgyvenimų vakarą, kuris paskatins kurti grožį ir stebuklus savo kasdienybėje. Tai ne tik prisiminimų, bet ir jausmų vakaras, kurį sau gali pasidovanoti kiekviena romatiška ir kurianti siela“, -sako festivalio organizatoriai. Vakaras su filmų ištraukomis vyks rusų kalba antradienį, liepos 21d., 19 val.
J.Vachtangovo valstybinis akademinis teatras ir svečiai iš Ukrainos

Langustas
Liepos 22 d. Druskininkuose – Vachtangovo valstybinio akademinio teatro trupė, kuri atveža spektaklį „Langusto klyksmas“, pastatytą specialiai Druskininkų festivaliui.
Spektaklis apie legendinę aktorę Sarą Bernar, kuri mėgina grįžti į praeitį prisimindama vaikystę, jaunystę, ilgėdamasi scenos, partnerių. Teatras – jos gyvenimas, jos adrenalinas. Spektaklyje vaidina du nusipelnę Rusijos artistai: Julija Rutberg (Sara Bernar) ir Andrejus Iljinas (Žoržas Pitu). Režisierius – Michailas Citriniakas. Spektaklis vyks rusų kalba su lietuviškais subtitrais. Pasaulyje pripažintas teatras, šiemet gastoliavęs Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje – jau liepos 22d., EGLĖS sanatorijoje 19.00 val. šešėlių teatro „Papasony“ iš Ukrainos ir jų spektaklio „Žanna D‘Ark“. Bilietų sparčiai mažėja į O.Ostroumovos ir liaudies artisto Valentino Gafto spektaklį „Gyvenimas dviems“ bei Sergejaus Makoveckio monospektaklį „Neatsitiktinis susitikimas“ (Rusija).
Pageidaujantiems spektaklių lietuvių kalba, rekomenduojame Vilniaus mažojo teatro spektaklius: „24 valandos iš moters gyvenimo“ pagal garsaus rašytojo Stefano Cveigo noveles (idėjos autorė – garsi Lietuvos kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė) ir Gabrielės Tuminaitės režisuotą komediją „Savižudis”. Iki rugpjūčio 4d. žiūrovų laukia įstabi programa: spektakliai, susitikimai, kūrybiniai vakarai, kurie tikrai praturtins Jūsų vasarą, suteiks galimybių tobulėti.