Tarptautinis teatro festivalis "Vasara Druskininkuose 2015"

Festivalis ir teatro tradicijų tęstinumas

vasara

Druskininkai – labai senas kurorto tradicijas turinti gydomoji vietovė. Čia XVIII a. lankėsi karalius Lietuvos kunigaikštis Stanislovas Augustas Poniatovskis, o Rusijos imperatorius Nikolajus I pasirašė ir Druskininkų plėtros planą, kuriame minimos gydymo ir kultūros erdvės. 1850 m. Druskininkuose poilsiavo ir koncertavo įžymus kompozitorius Stanislovas Moniuška. XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje Druskininkuose pastatyta keletas sanatorijų ir vasarnamių, panašių į to meto Europos kurortų pasatus pritaikytus ne tik gydymui ir poilsiui, bet ir kultūriniams renginiams – koncertams, kameriniams teatrams, tad juose vyko aktyvus kultūrinis gyvenimas. Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse čia ilsėdavosi beveik 19 tūkst. poilsiautojų, kurie čia atvykdavo ieškodami poilsio kūnui ir sielai, tad siekdami atgaivinti istorinę Druskininkų kultūrinę tradiciją – kamerinius teatrus, pradėjome tarptautinių teatro renginių, globojamų režisieriaus Rimo Tumino, ciklą, kurį pavadinome „Vasara“.

iG133528.jpg

Pirmasis Tarptautinis teatro festivalis „Vasara ” vyko 2013 metais. Jame apsilankė ir spektaklius žiūrėjo per 6000 žiūrovų. Globojant Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai, surengtas tarptautinis teatro festivalis „Vasara 2013“ Druskininkuose sujungė 19 teatrų, 11 pasaulio valstybių, 300 aktorių ir režisierių iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Armėnijos, Izraelio, Lenkijos, Vokietijos, Čilės, Ukrainos ir Amerikos.

Festivalio žiūrovus džiugino Lietuvoje ir už mūsų šalies ribų žinomos bei gerbiamos teatro žvaigždės – Regimantas Adomaitis, Liudmila Čiursina, Vsevolodas Šylovskij, Vladas Bagdonas, Aleksandras Burdonskij, Evgenija Simonova, Eglė Gabrėnaitė, Julija Rutberg, Grigorijus Antipenko ir kiti.

Liepos 17 dieną  prasideda tarptautinis teatro festivalis  „Vasara Druskininkuose 2015“, kuris organizuojamas Druskininkuose jau trečius metus iš eilės. Iki  rugpjūčio 4  d. žiūrovams bus pasiūlytas spalvingas repertuaras: spektakliai, susitikimai, kūrybiniai vakarai.

makoveckis

Svečiai.  Festivalio metu Druskininkuose viešės tokios žvaigždės kaip šiemet jubiliejų švenčianti  Jelena Kamburova, kuri Maskvoje turi savo Muzikos ir poezijos teatrą. Ši unikalaus balso atikėja yra apdovanota Stanislavskio premija. Į jos koncertus ir spektaklius renkasi itin didelės klausytojų auditorijos.  Festivalį „Vasara Druskininkuose 2015” sutiko praturtinti ir tokios mega žvaigždės kaip Sergejus Makoveckis (liepos 26d.), O.Ostroumova ir Valentinas Gaftas (rugpjūčio 3d.),  geriausia šių metų aktorė ir Auksinio scenos kryžiaus laureatė Agnė Šataitė (rugpjūčio 4d.).   Druskininkuose laukiami svečiai iš Ukrainos Teatro-studijos „Papasony“ su spektakliu „Žanna D‘Ark“  ir J.Vachtangovo valstybinio akademinio dramos teatro aktoriai, kurie parodys spektaklį „Langusto klyksmas“ (rež. Michailas Cytriniakas). Beveik šimtmetį skaičiuojantis J. Vachtangovo teatras  vadinamas ryškiausiu kūrybinio renesanso pavyzdžiu.

gaftai

Mažiesiems. Festivalio organizatoriai nepamirš ir mažųjų žiūrovų. Jiems rodysime spektaklį „Mergaitė su degtukais“. Tai – Arkadijaus Vinokuro spektaklis su magijos elementais: pasakotojo rankose atsiranda sniegas, ugnis, gėlės. Pasaką kuria visi žiūrovai: jie tampa praeiviais, medžiais, imituoja šaltį,  pūgą, dainuoja chore.  Spektaklis sukurtas Danijos ambasados iniciatyva. Jo metu vaikai susipažįsta su pasaulinės vaikų literatūros klasiku –  H.K. Andersenu.  Vienintelis Lietuvoje objektų teatras – Stalo teatras kvies į spektaklį-regėjimą vaikams ir visai šeimai „Avinėlio kelionė“. Poetiškame spalvotų šešėlių spektaklyje bus pasakojama pasaulio sukūrimo istorija.

Festivalio spektakliai  bus rodomi EGLĖS sanatorijos ir  SPA VILNIUS Druskininkai salėse.  „Džiaugiamės, jog Druskininkuose  gydo ne tik  oras, vanduo, pušynai, bet ir menas: spektakliai, susitikimai su iškiliais aktoriais, režisieriais, kūrybiniai vakarai  neabejotinai padeda atsigauti žmogaus dvasiai“ – sako festivalio mecenatai ir organizatoriai. Jie kviečia visus kurorto gyventojus ir svečius į festivalio atidarymą liepos 17 dieną, 19 valandą. Atidarymui numatytas J.Kamburovos muzikos ir poezijos teatro spektaklis „Sapnavau aš sodą“ (Rusija).  

kamburova

Viso festivalio metu Druskininkų mieste dirbs savanoriai, kurie pardavinės bilietus įvairiose kurorto vietose: parduotuvėje „Maxima“ (Čiurlionio g.), SPA VILNIUS Druskininkai,  EGLĖS sanatorijoje ir Vilniaus alėjoje.  Bilietus taip pat galima įsigyti internetu:  www.bilietai.lt ir bilietai.lt kasose.