Teatro festivalis „Vasara 2013“ žada pavydėtiną programą

Beveik mėnesį, nuo liepos 14 iki rugpjūčio 11 dienos, Druskininkuose vyksiantis pirmasis teatro festivalis „Vasara 2013“ žiūrovus kvies į daugiau kaip dvi dešimtis spektaklių, kuriuos pristatys profesionalūs teatrai iš Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos, Izraelio ir Baltarusijos.

„Visai Lietuvos teatro visuomenei šis festivalis turėtų būti išties įdomus. Man bus labai smalsu pamatyti visus spektaklius, net pati sau pavydžiu“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo festivalio konkursinės programos žiuri narė aktorė Eglė Gabrėnaitė. Kartu su ja tarptautinėje spektaklių vertinimo komisijoje dirbs dar keturi žinomi kultūros ir meno žmonės: lietuviai aktorius Regimantas Adomaitis ir menotyrininkas Vidmantas Siliūnas, maskvietis teatro kritikas Aleksejus Bartoševičius ir Slovakijos mokslų akademijos prezidiumo narė Dagmar Podmakova. Konkursinėje programoje Lietuvai atstovaus Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, rodysiantis spektaklį „Dostojevskis vaikams“, ir Vilniaus teatras „Arlekinas“ su spektakliu „Nosis“ pagal to paties pavadinimo N.Gogolio apysaką. Bene ryškiusias festivalio akcentas – žinomų teatrų iš Rusijos viešnagė. Nekonkursinėje programoje dalyvaus keturi Maskvos teatrai: Jevgenijaus Vachtangovo vardo Rusijos valstybinis akademinis teatras, teatras Malaja bronnaja gatvėje, A. Puškino vardo dramos teatras ir teatras „Amžininkas“. Visi jie parodys po vieną spektaklį.
Konkursinėje programoje varžysis šešių šalių teatrai. Be kita ko, publika galės išvysti Lietuvoje rečiau matomų sceninės kūrybos žanrų, pavyzdžiui, Sankt Peterburgo klounados teatro ir Maskvos kulinarinio teatro darbus. Trečiasis festivalio „Vasara 2013“ segmentas – įvairių aukštųjų teatro mokyklų studentų diplominiai spektakliai. Spaudos konferencijos metu festivalio organizatoriai tvirtino, kad tokia įvairi ir aukšto lygio programa – didelis festivalio prezidento Rimo Tumino nuopelnas. Tačiau pats režisierius, jau senokai gyvenantis ir dirbantis Maskvoje, nebuvo linkęs sureikšminti savo vaidmens. „Niekada nebuvau prezidentas, jaučiu, kad tai ne mano vaidmuo. Viskas vyksta chaotiškai, bet po kelių metų supranti, kad tame chaose yra tvarkos. Reikia pulti į gyvenimo versmę ir niekada nesakyti „ne“. Reikia daryti, reikia gyventi“, – sakė R.Tuminas. Prieš kelias savaites, pristatydamas festivalį Maskvoje, jis festivalio organizatorius pavadino bepročiais, kurie ryžosi įgyvendinti nepaprastai sudėtingą projektą. „Šlovė beprotybei! Ji puošia mūsų pasaulį!“ – tuomet sakė režisierius. Festivalį organizuoja Rusijos ir Lietuvos įstaiga „Vasaros teatro festivalis“, jį palaiko Rusijos Kultūros ministerija, Rusijos teatro sąjunga ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Festivalio spektakliai bus rodomi „Eglės“ sanatorijos ir „SPA Vilnius sana“ salėse. Bilietai į festivalio „Vasara 2013“ spektaklius internetu parduodami nuo gegužės pradžios. Šiuo metu bilietai platinami visų trijų Baltijos šalių teatro mėgėjams, netrukus turėtų būti prijungtos Baltarusija ir Rusija. Konkursinėje programoje geriausiu pripažintas kolektyvas bus apdovanotas pagrindiniu festivalio prizu – M. K.Čiurlionio paveikslo „Karalių pasaka“ įkvėpta Antano Balkės skulptūra iš žalsvo granito ir bronzos.

Balsas.lt