Valstybinis jaunimo dramos teatras „Iš Rožių gatvės“ (Kišiniovas, Moldova) – I. Grinšpun „Padam… Padam…“

Konkursinis spektaklis

08

Režisierius ir scenografas – Moldovos respublikos menų meistras Jurijus Charmelinas
Choreografas ir plastikas – Nikolajus Kazminas
Vaidina:
Olga Saveljeva
Vasilijus Pavlenko
Arina Revnivych
Nikita Volok
Maksimas Čebotar
Aleksandras Petrovas
Аleksejus Pavlovas
Dmitrijus Saveljevas
Aleksejus Čiužovas
Viačeslavas Azarovskis.

Spektaklis „Padam, padam…“ pasakoja apie žymiosios prancūzų dainininkės Editos Piaf gyvenimą ir likimą. Prieš žiūrovus tarsi praslenka mažojo Paryžiaus „žvirblelio“ gyvenimas ir visi, kurie buvo susiję su E. Piaf: spalvingi tėvai, jos gelbėtojos – viešnamio merginos, dainininkę mylėję vyrai, jos kūrybinės biografijos įvykiai.
Teatre iš Kišiniovo pasigirdo E. Piaf monologas – skvarbus, beviltiškas, uždegantis, sukrečiantis, grubus. Toks skirtingas ir keistas kaip pats gyvenimas. Teatrui pasisekė, nes trupėje atsidaro jauna aktorė, kuriai pritiko tragiškas vaidmuo. Tai ji taria tekstą – aistringai, paveikiai, iššaukiančiai, su skausmu, tai išpažintis tos, kuriai bus pavaldus visas pasaulis. O šalia jos – nebylus choras. Daugiausia vyrai. Be pačios Editos, ten tik dar viena moteris. Šio „choro“ aktoriai aprengti triko ir marškinėliais, jų veidai ryškiai išbalinti. Tai ne charakteriai, tai tipažai, figūrantai. Kita vertus, nejau svarbu kas jie, visi tie, atsitiktinai pasipainioję aktorės kelyje. Jie išnyra tai bordelio merginų, tai atstitiktinių meilužių pavidalu: matrosas, legionierius, darbininkas. Štai berniukas iš varjete, antai Antrojo pasaulinio karo kareivis, sąžinės teismas, Edith trupės šokėja ir daugybė jos meilužių, kurių vardų ji nė nesistengė laikyti atmintyje. Tačiau štai nuo minios atsiskiria vienas, antras, trečias… Tai asmenybės, kuriuos sutikusi E. Piaf žengdavo į naują savo gyvenimo etapą. Leblenas iš varjete, išvedęs ją į sceną, Marselis Serdanas, Ivas Montanas, paskutinė meilė – Serano.
Jie tyli. Už juos vaidina Ji.
E. Piaf balsas, jos dainos persmelkia visą spektaklį, ta muzika užburia ir jaudina bet kokio amžiaus žiūrovus, lygiai kaip prieš 50–60 metų.
Spektaklis pelnė du aukščiausius Moldovos teatrų festivalio „Gala premiilor 2007“ apdovanojimus: Olgai Saveljevai buvo įteiktas prizas už geriausią moters vaidmenį, o N. Kamzinui – už geriausią choreografiją dramos teatre. Be to, „Padam, padam…“ laimėjo daugybę apdovanojimų tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Kaina 30 Lt, 40 Lt, 60 Lt

Spektaklis rusų kalba

„Eglės“ sanatorija, Eglės g. 1, Druskininkai

bp