Teatras „Diklonas“ (Sankt Peterburgas, Rusija) – šou „Babilonas“

Konkursinis spektaklis

10

Scenarijaus autorius ir režisierius – Vitalijus Kazimirčikas
Choreografas – Jurijus Kretovas
Vaidina:
Irina Berestniova
Jurijus Kretovas
Sergejus Širiajevas
Vitalijus Kazimirčikas
Roza Cyganova
Anna Zlokazova

Ko reikia žmogui, kas jis būtų laimingas? Matyt svarbiausia – kad jis būtų mylimas… Ir dar – kad pats mylėtų… Ir kad nesirgtų, kad gyvenime jį kaip galima dažniau lydėtų džiaugsmas… Ir kad pinigų daugėliau būtų, ir įvairiausių reikalingų dalykų… O svarbiausia – kad visi aplinkiniai būtų sveiki, laimingi ir geros nuotaikos. Ir štai tuomet…
Scenoje matome vien aktorių judesius, kurie susilieja į viena ir sukuria tam tikrą paslaptį, plastišką šokį, misteriją, kurios neįmanoma suvokti pasitelkiant logiką – tam reikia persikelti į kaži kokį visiškai kitą lygmenį.
Teatras „Diklon“ pristato klounados spektaklį „Babilonas“ (aliuzija į „baby-long“ – angl. ilga vaikystė). Spektaklio pavadinimas – pavadinimas biblinio miesto, kurio istorinė prasmė ir šiandien kelia tyrinėtojų ginčus. Babilonas tapo simboliu visko, kas didinga, turtinga ir nesaistoma moralės. Šiuo požiūriu Babilono tema – tikras lobynas teatro menui. O menas turi ne vien atskleisti aktualią socialinę arba žmogaus dvasios problemą. Menas privalo apnuoginti jos šaknis, o geriausiu atveju – ir pasiūlyti jos sprendimo būdą.
Šis spektaklis pagrįstas neįmantriais siužetais, tačiau scenoje stengiamasi užčiuopti jautrias mūsų kasdienybės plonybes. Norima parodyti tai, kad kiekviename iš mūsų tebegyva vaikystė ir kad būtent ypatingas vaikiškas požiūris į aplinkinį pasaulį daro mūsų gyvenimą turtingesnį, ryškesnį ir smagesnį.
„Babilonas“ – tai dar viena mįslė, kurią teatras „Diklon“ pamėgino įspėti pasitelkdamas klounados meną. Spektaklis skirtas šeimyninei įvairiausio amžiaus – nuo 5 iki 80 metų – auditorijai.
Teatras „Diklon“, gyvyuojantis nuo 1987 metų, buvo nominuotas Rusijos teatro premijai „Auksinė kaukė“.

Kaina 30 Lt, 40 Lt, 60 Lt

Spektaklis rusų kalba

„Eglės“ sanatorija, Eglės g. 1, Druskininkai

bp